Fatih Altaylı tepkileri

Fatih Altaylı tepkileri

 
Habertürk televizyonundaki Spor Saati programında Atiker Konyaspor ile Galatasaray’ın 0-0 berabere kaldığı karşılaşmayı yorumlayan Fatih Altaylı, başta Aykut Kocaman olmak üzere yeşil-beyazlı kulüp hakkında sert açıklamalar yaptı.

“Aykut Kocaman hakkında bir şey konuşmak, ona iltifat olur. Yayıncı kuruluşun veya federasyonun Konyaspor gibi takıma ödediği para haramdır.  Bu takımın maçını yayınlamak hata. Demek ki sen hoca falan değilsin. Konyalılar’a yazık. ” şeklinde çok ağır sözler sarf eden Altaylı’ya Konyaspor Kulübü ve futbolsevelerden büyük tepki geldi.

Altaylı’nın Konyaspor’dan, Aykut Kocaman’dan ve futboldan uzak durması gerektiğini belirten Konyaspor Kulübü açıklamasında; Taşeronluk yapan ve bu mantaliteden beslenenlere Konya halkı ve Atiker Konyaspor camiası bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla sessiz kalmayacaktır. Herkes haddini bilsin ve her şeyden önce camialara saygı duymasını öğrensin. Kişileri ve camiaları sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak erdemdir. Ancak kendine saygı duymayan, küfürbaz birinin de bir başkasına saygı duyması mümkün değildir.” şeklinde cümlelere yer verdi. (Açıklamanın tam metni için tıklayınız.)

BU KEZ KÖŞESİNDEN AŞAĞILADI

Fatih Altaylı, Konyaspor’un açıklamasının ardından bugünkü köşe yazısında iğneleyici söylemlerine devam etti.

Aykut Kocaman’ı hedef alarak Konyaspor yönetimini eleştirmeye devam eden Altaylı köşe yazısında; “Çok değerli Konyaspor Kulübü şahsımı kınamış…

 Vallahi siz memnunsanız devam edin.

 Ama bu kafada iseniz, 11 maçtır kazanamayan bir takımın yönetimi olmaktan memnun ve hoşnutsanız size futbol kulübü yönettirmek yazıktır diyeceğim.

 11 maçtır kazanamıyorsunuz farkında mısınız! Zaten toplam 17 takım var ve sizin 11 maçta aldığınız puan 7.

 8 maçı kaybedip 3 maçı kazansanız 2 puan daha fazla alırdınız.
 Farkında mısınız?

 Anlayacağınız ortada yapmaması gereken işi yapan birileri var ama emin olun o ben değilim.” dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ: “HADDİNİ BİL FATİH ALTAYLI”

Aykut Kocaman ve yeşil-beyazlı kulübün arkasında duran futbolseverler sosyal medyadan #HaddiniBilFatihAltaylı etiketiyle ünlü gazeteciye tepki gösterdi.

İşte o tepkilerden bazıları;