Huawei P30 ile ABD’ye meydan okudu

Huawei P30 ile ABD’ye meydan okudu
Paris’te yapılan Huawei P30 Pro’nun tanıtım toplantısında kamera performansında ABD’nin NewYork ve Los Angeles şehirlerinden fotoğraflar gösterilerek adeta ABD’li iPhone’a meydan okundu.
Huawei P30 Pro’nun arka tarafında 40 MP çözünürlüğünde bir ana kamera yer alıyor. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Richard Yu’ya göre, yarım saatte şarj olma özelliği, stüdyo kalitesinde video ve fotoğraf çekimi, yüksek performans özellikleriyle ön plana çıkan P30 serisiyle gelecek nesil akıllı telefonlar için çıtayı yükselttiklerini söyledi.

4 Nisan’da Türkiye’de

4 Nisan’da Türkiye’de olacak Huawei P30, 6GB RAM ve 128 GB depolamalı versiyonu 5 bin 699 TL, Huawei P30 Pro ise 6 GB RAM ve 128 GB depolamalı versiyonuyla 6 bin 999 TL’ye, P30 Pro; 8 GB RAM-256 GB depolama kapasiteli telefonu ise 7 bin 999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla satışta olacak. Huawei, yenilenen akıllı saatleri Huawei Watch GT Active ve Huawei Watch GT Elegant Edition’ı da görücüye çıkardı. Optik kalp atış hızı sensörü, barometre, ortam ışığı gibi sensörlere sahip iki akıllı saatten Elegant Edition 229 dolar, 46 milimetrelik Watch GT ise 249 dolardan alıcı bulacak. Huawei, bir de akıllı gözlük geliştirdi. Hem güneş gözlüğü hem de şeffaf lenslerle gelen akıllı gözlükle telefon görüşmeleri yapılabiliyor.